Çorum Belediyesi, yeni Millet Bahçesi projesinin çevresinde yol genişletme ve otopark çalışmalarına başladı. Hamit Kaplan Caddesi ve Bayındır 1. Sokak, 15 metre yol, 20 metre açık otopark alanı olarak düzenleniyor.

Çorum Belediyesi’nin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yapımını sürdürdüğü yeni Millet Bahçesi projesi büyük bir hızla ilerlerken, Çorum Belediyesi de yol ve otopark düzenlemesi için çalışmalara başladı.  İnşaat çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Millet Bahçesi etrafındaki Hamit Kaplan Caddesi ve Bayındır 1. Sokak’ta çalışmalara başladıklarını bildirdi.

Yol ve otopark için 35 metrelik alan

Başkan Aşgın “Hem, Hamit Kaplan Caddesi ile çevreyolunu geniş bir yol ile birleştirelim, hem de Millet Bahçesi’nin yan tarafına açık otopark yapalım istedik.  Bayındır 1. Sokak’ta Millet Bahçesi ile konutlar arasındaki mesafe 35 metre olacak. Bunun 15 metresi yol, 20 metresi ise açık otopark alanı olacak.  Millet Bahçesi’ne gelen hemşehrilerimiz ve çevre sakinlerinin kullanabileceği bir otopark alanı olacak.” dedi.

Bütün yol çalışmalarında olduğu gibi öncelikle altyapıyı güçlendirecekleri açıklayan Başkan Aşgın, “Kazı çalışmalarımız devam ediyor.  Yağmur suyu, kanalizasyon gibi bütün altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra dolgu yaparak asfalt dökeceğiz.” dedi.

Çorum’un yeni cazibe merkezi olacak

Eski stadyumun yerine inşa edilen Millet Bahçesi projesinde ise çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Proje kapsamında spor sahaları, kamelyalar, aktivite alanları ve Millet Kıraathanesi binası gibi donatıların önemli bölümü tamamlandı. Yavaş yavaş gün yüzüne çıkan millet bahçesi projesi Çorum’un yeni cazibe merkezi olacak.

Kişi başına 16.6 m² yeşil alan

Millet bahçesi ile birlikte şehrimizin yeni bir yeşil alan kazanacağını dile getiren Başkan Aşgın, “Şehrimiz yeşil alanları ile öne çıkıyor. Kişi başına 16.6 m² yeşil alan düşen bir şehiriz. Yaptığımız son parklar ve yeşil alanlarla birlikte şehrimizi güzelleştirmeye ve estetik bakımdan çok daha ileriye taşımaya devam ediyoruz.” dedi.

You may also like

More in Gündem