AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen programda engelli çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi.

Her zaman ve koşulda engellilerin ve ailelerinin yanında olduklarını vurgulayan Ceylan, engelli çocuklar için Çorum’a engelli kreşi yaptırma sözü verdi.
Anitta Otel’de düzenlenen programa AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Temur,  İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Semra Akyüz Özdağ, Çorum Özel Eğitime Muhtaç Spastik ve Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği Başkanı Dr. Neslihan Hüsülüoğulları ile engelli çocuklar ve aileleri katıldı.

Engellilerle samimi bir şekilde ilgilenen Milletvekili Ceylan, günün anlam ve önemine ilişkin bir de konuşma yaptı.

Ceylan, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde her alanda olduğu gibi engelli vatandaşlara yönelik olarak da devrim niteliğinde çalışma ve düzenlemeleri hayata geçirdiklerini ifade etti.

Engelli vatandaşların toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlayarak hayatın her alanında aktif bireyler olmaları için çalışmaları sürdürme ve yapılanları daha da ileri taşıma gayreti içerisinde hareket ettiklerinin söyleyen Ceylan, Çorum’da engellilere yönelik yapılan hizmetlerden de bahsetti.

Çorum’da 28 özel eğitim okulunda 911 çocuğun eğitim gördüğünü açıklayan Milletvekili Ceylan, önümüzdeki dönemde de engelli vatandaşlara yönelik ekonomik, sosyal, sportif, kültürel, hayatın her alanında desteklerin, teşviklerin devam ettirileceğini vurguladı.

“Haklının yüzyılında engel yok” diyen Ceylan, hak temelli bir anlayışla, engelli vatandaşların haklı her mücadelelerinde her daim yanlarında olmayı sürdüreceklerini kaydetti.

Engellilerin engelsiz bir yaşam sürdürmeleri için toplumun tüm kesimlerine görevler düştüğünün altını çizen Ceylan, “Asıl mesele zihinlerdeki engeli aşmaktır. Tek bir engelli kardeşimiz dahi kendisini dışlanmış, çaresiz hissederse bunun vebali hepimiz üzerinedir. Türkiye’deki bütün ailelerimizi yaşamın her alanında hayatlarını sürdürebilir konuma getirmeden hiçbirimize durmak, dinlenmek yok.” dedi.

Çorum’da engellilere 1 Milyon 741 bin TL değerinde akülü araç temin ettiklerini anlatan Milletvekili Ceylan, her zaman ve her konuda yanlarında olacaklarının da sözünü verdi.

Çorum Özel Eğitime Muhtaç Spastik ve Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği Başkanı Dr. Neslihan Hüsülüoğulları da Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’a bugüne kadar kendilerine sağladığı desteklerden dolayı teşekkür etti.

Engelli çocukların ailelerinin sorunlarını da dinleyen Milletvekili Ceylan, piste çıkarak 3 Aralık Engelliler Günü’nde müzik eşliğinde eğlenen çocuklara da eşlik etti.

You may also like

More in Gündem