AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İskilip İlçesi’nde zihinsel ve bedensel engelli çocukların eğitim göreceği İskilip Şehit Emre Dokumacı Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun açılışını gerçekleştirdi.

Açılış törenine AK Parti İl Başkan Yardımcıları Murat Günay, Yılmaz Peker, Mustafa Gökgöz, Sedat Partici, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur, İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, Çorum Özel Eğitime Muhtaç Spastik ve Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği temsilcisi Dr. Neslihan Akkuş Hüsülüoğulları, AK Parti İskilip İlçe Başkanı Yusuf Kaya ve vatandaşlar katıldı.
Açılış töreni öncesi Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, Milletvekili Ceylan’a İskilip Şehit Emre Dokumacı Özel Eğitim Uygulama Okulu hakkında bilgi verdi.
Açılış sonrası öğrencilerle birer birer ilgilenen Ceylan öğretmenler ile de sohbet etti.
Özel eğitime muhtaç çocukları okula kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Milletvekili Ceylan, “2022-2023 eğitim-öğretim yılı İskilip Şehit Emre Dokumacı Özel Eğitim Uygulama Okulu ilçemize ve çevre ilçelerimize hayırlı olsun. Bölgede araştırmalarımıza göre 160 yavrumuzun özel eğitime ihtiyacı olduğunu biliyoruz ve bu çocuklarımızı da geleceğe hazırlayacağız.  Bu kurumun kazandırılmasına öncülük eden katkı veren başta Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, Çorum Özel Eğitime Muhtaç Spastik ve Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği temsilcisi Dr. Neslihan Akkuş Hüsülüoğulları’na  ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Böyle bir eğitim kurumunun kazandırılması önemli.” dedi.
İskilip, Bayat, Uğurludağ ilçelerinde 160 çocuğun özel eğitime muhtaç olduğunu anlatan Ceylan, “Bu özel yavrularımızın eğitimini önemsiyoruz. Hepimiz engelli adayız. Bu bölgede 160 öğrencinin eğitim göreceği bir okulumuz yoktu. Bugün bu yavrularımızın eğitim göreceği okulumuzun açılışını yaptık. Onların yüzündeki mutluluğu burada kelimelerle ifade edemem. Bu çocuklarımızı hayata hazırlamak bizim borcumuzdu. Bu borcumuzu da ödemiş olduk. Bu eğitim kurumunu açmanın gururu yaşıyoruz ve İskilip her şeyin en iyisine en güzeline layıktır diyoruz. Eğitime olan desteklerimiz devam edecektir.” diye konuştu.

Okulun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Milletvekili Ceylan, “Çorum’umuza, kazandırılan bu tarihi yatırım ve hizmetler için, en başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Milli Eğitim Bakanımız Prof.Dr. Mahmut Özer’e ve emeği geçen herkese değerli hemşehrilerimiz adına şükranlarımızı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

You may also like

More in Eğitim