“Terör Örgütlerinin Algı Operasyonudur”

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerle onları ziyarete gelen yakınlarının “çıplak” vaziyette aramalara tabi tutulduğuna yönelik iddialara cevap verdi. Kavuncu “İddialar, terör örgütlerinin algı operasyonudur” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme, Tutuklu ve Hükümlü Hakları Alt Komisyonu Üyesi Erol Kavuncu, gündeme gelen “çıplak arama” uygulaması iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Cezaevlerinde çok sayıda uyuşturucu bağımlısı bulunduğunu belirten Kavuncu, cezaevlerine uyuşturucu sokulmaya çalışmasının acı bir gerçek olduğunu aktardır.

Yasal mevzuat çerçevesinde “detaylı arama” işlemi gerçekleştirildiğini kaydeden Kavuncu,  “Detaylı arama istisnai bir uygulamadır. Bu tür aramalar dedektörlerin ikaz vermesi ya da şüphe halinde uygulanmaktadır.” dedi.

Kavuncu, “Hükümlü ve ziyaretçilerin sistematik olarak ‘çıplak aramaya’ tabi tutuldukları iddiaları, kimi terör örgütlerinden talimat alan bazı kişi ve kesimlerin kime, neye hizmet ettiği aşikâr algı operasyonlarından ibarettir.” şeklinde konuştu.

You may also like

More in Gündem