Mahalleler arası minikler futbol turnuvasında final heyecanı yaşandı. Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen ve 15 takımın mücadele ettiği turnuvanın finalinde Mimar Sinan Mahallesi ve Çöplü Mahallesi takımları şampiyonluk mücadelesi verdi.

Dr. Turhan Kılıçcıoğlu stadında oynanan ve normal süresi 0-0 sona eren karşılaşmada şampiyon takımı penaltı atışları belirledi. Penaltı atışlarında rakibini 3-0 mağlup eden Çöplü Mahallesi, Minikler Futbol Turnuvası’nın şampiyonu oldu. Turnuvada Akkent Mahallesi üçüncü, Bahçelievler Mahallesi de dördüncü oldu. Final maçlarının ardından dereceye giren takımlara düzenlenen törenle kupaları verildi. Kupa törenine Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da katıldı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın törende yaptığı konuşmada turnuvaya katılan sporcuları tebrik etti.  Aşgın şehir genelinde yaptıkları spor yatırımları ve hizmete açtıkları spor kompleksleri ile sporu Çorum’da herkesin ulaşabileceği bir konuma getirdiklerini ifade etti.

Amatör futbolunun yıllardır özlemini çektiği nizami sahaların yapımına başladıklarını kaydeden Başkan Aşgın, “Yapımına başlanan tesislerin kısa sürece tamamlanarak hizmete hazır hale getirilmesini amaçlıyoruz. Amatör spor camiası çok daha modern ve sağlıklı ortamda spor yapma imkânına kavuşacak. Belediyemiz amatör spora verdiği desteği artırarak sürdürmeye devam edecek.” şeklinde konuştu.

Aşgın, spora ve gençlere önem veren bir belediyecilik anlayışı ile hizmet sunduklarını ifade ederek, “Gençlerimizden gelen talepleri değerlendirip gerekli incelemeleri yaptıktan sonra Mimarsinan, Gülabibey, Bahçelievler ve Üçtutlar mahallelerimizde 4 sentetik semt sahası yaptık. Kısa bir sürede tamamladığımız semt sahlarımızı gençlerimizin hizmetine sunduk.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzaladıkları protokol kapsamında Çorum’a yeni semt sahaları, amatör futbol sahaları ve güreş eğitim merkezinin yanı sıra Ulukavak ve Gülabibey Mahallelerinde 2 adet yarı olimpik yüzme havuzunun da temelinin atıldığını kaydeden Başkan Aşgın, “Çorum’umuza yakışır tesisler için aşkla çalışıyoruz.” dedi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkan Sefer Kurtaran da spora verdiği katkılardan dolayı Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür ederek forma hediye etti.

You may also like

More in Gündem