Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Çorum Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. 

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Çorum Şubesi 4. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Anitta Otel’de gerçekleşen genel kurulda mevcut başkan Orhan Coşkun güven tazeledi.

Genel kurula AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Vali Yardımcısı Tamer Orhan, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, ÇESOB Başkanı Recep Gür ve Müsiad üyeleri katıldı.

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Orhan Coşkun, “Gayemiz Çorum sanayisi, ticareti ve iş dünyasına katkı sunmak, Çorum’umuzu sanayi, ticaret, üretim ve istihdam açısından ülkemizin en üst sıralarına taşımak ve ilimizi sosyo-ekonomik açıdan ileriye taşımaktır.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı da konuşmasında Müsiad’ın vatan, millet ve devlet derdi olan bir sivil toplum kuruluşu olduğuna vurgu yaptı. Ahlatcı, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 2023,2053, 2071 misyonumuz doğrultusunda ülkemizi bu hedeflere taşıyan iş dünyamızın karşılaştığı engellerin ve bunları aşmak yolunda vereceğimiz mücadelede en büyük destekçimizin sayın Cumhurbaşkanımız ve sizler olduğunun bilincindeyiz” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Medeniyetimizin yeniden inşası ekonomik ve iktisadi gelişmelerle olacaktır. Bunun için Müsiad’lara ihtiyacımız var. Müsiad’in temel felsefesine, temel mantığına ihtiyacımız var. Bizim temel gayemiz medeniyetimiz yeniden ihyasıdır, bunun için de sizlere ihtiyacımız var” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, “Yeniden büyük Türkiye’nin ayak seslerini ve o potansiyeli ortaya koyacak amiral gemisi Müsiad gibi değerlerine bağlı iş insanları olduğu müddetçe hiç kimse buna mani olamayacaktır.” dedi.

MÜSAİD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’da konuşmasında Müsiad’ın medeniyet davasına sahip olduğunu söyledi. Kuruluşunda yüksek ahlak, yüksek teknoloji sloganıyla yola çıkmış, ticari ahlakı ve erdemi yaşatmak için, ülkesi için mücadele eden, yerli ve milli sermayeyi inşa eden unsurdur” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından seçime geçildi. MÜSİAD Başkanlığına yeniden Orhan Coşkun seçilirken, yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ: Orhan Coşkun, Hüseyin Öztürk, Fatih Turbay, Murat Ömer Battal, Alper Tığlı, Ali Elker Tosun, Erdem Arslan, Mustafa Mertek, Orhan Aşık.

DENETİM KURULU ÜYELERİ:  Ali Dost, Mustafa Çeliköz ve Abdulkadir Karakuş.

Çorum Web TV

You may also like

More in Ekonomi