Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreteri İ. Ethem Şahin, bugüne kadar mali destek programları aracılığıyla Çorum, Samsun, Amasya, ve Tokat’ta toplam 923 projeye 232 Milyon TL hibe desteği sağladıklarını açıkladı.

OKA hizmet verdiği Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinde ajans desteğiyle yürütülen projeleri izlemek ve bölgedeki yeni potansiyel ve fırsatları tespit ederek harekete geçirilmesini sağlamak amacıyla rutin izleme ziyaretlerine ek olarak sahada proje ve paydaş ziyaretleri gerçekleştiriyor.

Çorum’da yapılan ziyaretler Proje İzleme Uzmanı ve Proje Koordinatörü tarafından OKA destekli Sosyal Gelişmeyi Destekleme Projesi (SOGEP) “Güçlenen Kooperatifler Güçlü Kadınlar” kapsamındaki kooperatif ve paydaşlara yönelik olarak gerçekleştirildi. Alaca Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile Alaca Belediyesi, Puduhepa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve Sungurlu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Kargı Yeşilköy Köyü Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve İskilip Yöresel Ürünler Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, il merkezindeki Veli Paşa Konağı, Buhara Kadın Kültür Merkezi ile Mecitözü HEM ve Mecitözü Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ziyaretlerinde proje ekipleri ve girişimcilerle bir araya gelindi.

OKA Genel Sekreteri İ. Ethem Şahin, sahada olmanın önemini vurgulayarak şunları söyledi:
“Kalkınma ajansı olarak bölgenin nabzını tutmalı, yürüttüğümüz destek faaliyetlerinin verimlilik, etkinlik, oluşturulan etki ve sürdürülebilirliğini takip etmeliyiz. Bu açıdan izleme, değerlendirme ve paydaş ziyaretleri büyük önem taşıyor. Ajansımız tarafından bugüne kadar mali destek programları aracılığıyla Çorum’da 198 projeye 45,5 milyon TL hibe sağlanmıştır”  Bunlara ek olarak ulusal fonlar ve AB fonları aracılığıyla destek sağlanmış, yatırım destek ve tanıtım faaliyetleri yürütülmüştür. Bölgemize yönelik kalkınma hedeflerimiz için paydaşlarımız iş birliği ile çalışmaya devam edeceğiz. Bu amaçla sahadaki çalışmalarımıza da ağırlık vererek devam edeceğiz.”

You may also like

More in Ekonomi