İkinci döneminin başladığı 6 Şubat’tan itibaren tüm okullarda, okul öncesi eğitimdeki çocuklara günlük bir öğün ücretsiz yemek verilecek.

Ücretsiz yemek uygulaması kapsamında 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren anaokulu ve ana sınıflarındaki tüm öğrencilere de ücretsiz yemek hizmeti sağlanacak. Bu sayede 81 ilde ücretsiz yemek hizmetinden yararlanan öğrenci sayısı 1,8 milyondan 5 milyona yükselecek.

“Gerekli bütçe tahsisini okullarımıza yaptık”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Şubat itibarıyla 5 milyon öğrenci için kademeli olarak hayata geçirecekleri ücretsiz yemek uygulamasına ilişkin hazırlıkları tamamladıklarını bildirdi.

Özer, yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığının öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ettiğini vurguladı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek: “İlimiz merkez ve ilçelerinde toplam 8731 okul öncesi öğrencimiz bu hizmetten faydalanacak. Yemeklerimizin büyük kısmı Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelimizden karşılanacak olup bir kısmı da okullarımız tarafından karşılanacaktır” dedi.

You may also like

More in Eğitim