Çorum Belediyesi’nin okullarda düzenlediği atık pil toplama kampanyasına bu yıl da ilgi yoğun oldu. 2022-2023 eğitim öğretim yılında 83 okulun katıldığı kampanya kapsamında 1.651 kg atık pil toplandı.

Çorum Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP) arasında yapılan protokol gereğince, 2022-2023 yıllarında düzenlenen atık pil toplama kampanyasında dereceye giren 3 okula ödül verilecek. Kampanyaya 83 okul katıldı. Kampanya kapsamında 2022-2023 eğitim öğretim yılında 1.651 kg atık pil toplandı.

Bahçelievler İlkokulu 774 kg atık pil toplayarak kampanyanın birincisi oldu. İkinci Bekir Aksoy İlkokulu 500 kg, üçüncü Dumlupınar İlkokulu ise 100 kg atık pil toplayarak dereceye giren okullar oldu. Atık pil toplama kampanyasında dereceye giren okullara ödülleri çevre haftası etkinlikleri kapsamında teslim edilecek.

Çorum Belediyesi kullanım ömrünü tamamlayan atık pilleri insan sağlığına zarar vermemesi ve ekonomiye tekrar kazandırılması amacıyla işyerleri, camiler, evler ve okullara koyduğu kutularla topluyor. Çorum Belediyesi tarafından okullarda düzenlenen atık pil toplama kampanyasıyla, daha temiz, daha yaşanılabilir bir dünya hedefleniyor. Bu kapsamda kent genelinde toplanan atık pilleri alınarak geri dönüşüm ve bertaraf için yetkilendirilmiş, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi’ne (TAP) gönderiliyor.

You may also like

More in Gündem