Çorum‘un Kargı ilçesinde ormanlık alanda yıldırım düşmesi nedeniyle yangın çıktı.

Köprübaşı köyü yakınlarında kayalık bölgedeki ormanlık alanda, yıldırım düşmesinin ardından dumanların yükseldiğini görenler, durumu itfaiyeye bildirdi.

Bölgeye yönlendirilen Kargı Orman İşletme Müdürlüğü ve Kargı Belediyesi ekipleri, arazi şartları nedeniyle yangın bölgesine ulaşmakta güçlük çekti.

Kargı Kaymakamı Abdulhamid Uyar, yangının yerleşim yerlerine uzak olduğunu söyledi.

20 kişilik ekibin yangın yerine ulaşmaya çalıştığını belirten Uyar, “Yangın şu an büyük bir alanda değil, kayalık bir alanda olduğu için risk içermiyor. Kayalıkların arkasına sıçrama durumu söz konusu olursa büyüme ihtimali var. Ekiplerimiz, araçların yangın yerine ulaşması için yol açmaya çalışıyor.” dedi.

Uyar, Orman Genel Müdürlüğünden yangına müdahale için helikopter talep edildiğini sözlerine ekledi.

Kargı Kaymakamı Abdulhamid Uyar, sabaha karşı etkili olan yağış nedeniyle dün ormanlık alanda çıkan yangının sönme noktasına geldiğini söyledi.

Sarp kayalıktan oluşan bölgede itfaiye araçlarının yangın yerine ulaşabilmesi için yol açma çalışmalarının da sürdüğünü anlatan Uyar, “Yer ekiplerimiz yangına müdahale edebiliyor ancak araçlarımız henüz ulaşabilmiş değil. Yağışın da etkisiyle yangın neredeyse sönme noktasına geldi. Araçlarımız da ulaştığında yangını tamamen kontrol altına almış olacağız.” dedi.

You may also like

More in Asayiş