Çorum Osmancık Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği görevlilerince D-100 Karayolunun çeşitli mevkilerinde radarla hız denetimleri ile sürücü ve araçların kontrolleri yapılıyor.

Osmancık Bölge Trafik Denetleme Şubesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Dünya genelinde trafik kazalarının başlıca nedenlerinin ilk sırasında “aşırı hız” gelmektedir. Ülkemizde  de meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının %41’inin hız ihlallerine bağlı olarak meydana geldiği, bu kazaların önemli bir kısmının Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinde olduğu istatistiklerden anlaşılmaktadır.

Sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, hız başta olmak üzere araç kullanırken cep telefonuyla konuşmak, emniyet kemeri takmamak gibi ihlalleri önlemek amacıyla ülke genelinde eş zamanlı  olduğu gibi  Osmancık Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği görevlilerince de  “Hız Denetimleri” gerçekleştiriliyor. Denetimler sonucunda hız limitini aşan, hız ihlali yaptığı tespit edilen  ve trafik kurallarına uymayarak kuralları ihlal eden araç ve sürücülerine idari yaptırım uygulanıyor.  Bu denetimlerin devam edeceği kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

You may also like

More in Gündem