Osmancık ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasında lise öğrencileri ve öğretmenler günde 210 ünite kan vererek Çorum’da kan bağışı rekoru kırdı.

Türk Kızılayı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Paylaşmak Kanımızda Var’ sloganıyla hayata geçirilen proje çerçevesinde, Osmancık ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Tevfik İleri Kız Meslek Lisesi’nde düzenlenen kan bağışı kampanyasında bir günde bağışlanan 210 ünite kan ile Çorum’da en yüksek kan bağışı rekoru kırıldı.

Kızılay Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Senem Çavuş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile “Paylaşmak Kanımızda Var” sloganıyla hayata geçirdikleri proje çerçevesinde il merkezi ve ilçelerdeki eğitim kurumlarında kan bağışı kampanyaları düzenlediklerini ve okullarda eğitim gören öğrencilerin velilerini kan bağışına davet ettiklerini söyledi.

Projeye en çok desteğin Osmancık ilçesinde verildiğini söyleyen Dr. Çavuş, “İlçe Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Milli Eğitim Müdürümüz, Kızılay şube yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz büyük bir özveri ile çalıştı. Çorum’daki kan bağışı rekorunu Osmancık ilçemizdeki Tevfik İleri Kız Meslek Lisesi’nde kırdık. Bir günde 210 ünite kan bağışında bulunuldu. Verilen her ünite kan 3 kişiye hayat verdi. Bundan sonra düzenlenecek olan kan bağışı kampanyalarına tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Aynı hassasiyetin devam etmesini bekliyor ve diliyorum.” dedi.

You may also like

More in Gündem