“Türkiye’nin Dört Bir Yanından Geldiler

Çorum Belediyesi’nin düzenlediği “Pandemide Hayat” konulu resim yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.   Çorum Belediyesi Velipaşa Konağı bahçesinde gerçekleştirilen törene Türkiye’nin dört bir yanından yarışmacılar ve aileleri katıldı.

“Pandemide Hayat” konulu resim yarışmasında dereceye girenlere ­ödülleri düzenlenen törenle verildi. Çorum Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı “Gençlik Çalışmaları İş Birliği Protokolü” kapsamında ilkokul, ortaokul ve liseler arasında “Pandemide Hayat” konulu Türkiye geneli resim yarışması düzenledi. Yarışmaya Türkiye genelinden 502 ilkokul, 394 ortaokul ve 186 lise olmak üzere toplam 1.082 eser katıldı.

Yarışma sonunda seçici kurul tarafından tüm kategorilerde dereceye giren eser sahipleri geçtiğimiz ay Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır tarafından Çorum Web TV’nin canlı yayınında açıklanmıştı. Yarışmanın ödül töreni bugün Çorum Belediyesi Velipaşa Konağı bahçesinde yarışmacılar ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törene Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahir Demir, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Çorum’dan ve şehir dışından gelen yarışmacılarla aileleri katıldı.

Ödül töreni için yurdun dört bir yanından Çoruma gelen dereceye giren yarışmacılar ve aileleri Çorum Belediyesi tarafından iki gün boyunca misafir edildi. Belediye ekipleri katılımcıları önce Boğazkale’de bulunan açık hava müzesi ve arkeolojik kazı alanlarını, daha sonra Çorum Müzesi, Millet Bahçesi ve Çorumun güzellikleri ile buluşturdu.

Yarışmada ilkokul kategorisinde birinci Pendik Abdurrahman Gazi İlkokulu’ndan Mustafa Emir Erdoğan, ikinci Samsun İlkadım Malazgirt İlkokulu’ndan Derin Akar, üçüncü Aydın Başak İlkokulu’ndan Hanzade Aydaş olurken, jüri özel ödülü ise Çorlu Emlak Konut Ergene Vadisi İlkokulu’ndan İrem Keskin’e verildi.

Ortaokul kategorisinde birinci Pendik Özel Balkanlar Ortaokulu’ndan Nur Peri İrem Kurt, ikinci Samsun Bil Koleji’nden Irmak Gürler, üçüncü Samsun Özel Bilkent Ortaokulu’ndan Nazlıcan Balım Taban olurken, jüri özel ödülünü Pendik Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’ndan Tuğba Madenci aldı.

Lise kategorisinde birinci Bursa Atatürk Anadolu Lisesi’nden Elif Doğan, ikinci Sinop Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi’nden Didar Aşkın Ayrancıoğlu, üçüncü Çorum Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden Sevda Demir olurken, jüri özel ödülü Çanakkale Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi’nden Füsun Melek Aygün’ün oldu.

Dereceye girenlerin ödüllerini Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahir Demir verdi. Öte yandan yarışmanın jüri üyelerine de katkılarından dolayı Başkan Aşgın tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Tören sonunda kameraların karşısına geçen Başkan Aşgın, “Çorum Belediyesi olarak pandemi döneminin her aşamasında güzel işlere imza atmaya devam ediyoruz. Kültür, sanat ve sporu asla bırakmayacağız. Kültürel ve sanatsal etkinliklerimizi artarak devam ettireceğiz” dedi.

 

You may also like

More in Gündem