İhbarlara Anında Müdahale Edildi

Çorum’da gece saatlerinde başlayan sağanak yağmurda belediye ekipleri görev başındaydı. 39 ihbar alan ekipler vatandaşların yardımına koştu. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da sabah saatlerine kadar sahada ekiplerle birlikte çalışmaları koordine etti.

Çorum’da etkili olan sağanak yağmur sırasında belediye ekipleri sahada yoğun bir çalışma içerisine girdi. Sel ve su baskınlarını önlemek amacıyla yağmur öncesinde şehrin kritik birçok noktasında nöbet tutmaya başlayan belediye ekipleri, yağmur esnasında da canla başla çalışmalarını sürdürdü. Sağanak yağmur süresince görev yapan ekipler rögarları tıkanmalara karşı temizleyerek açık tuttu.

“7/24 hemşehrilerimizin hizmetindeyiz”

Tüm ekipleriyle sel ve su baskınlarla mücadele çalışması yapan Çorum Belediyesi, vatandaşlardan gelen yardım çağrılarına da anında müdahale etti. Çorum Belediyesi’ni tüm ekipleriyle teyakkuz halinde olduğunu dile getiren “Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın “Sağanak yağıştan etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız. Bize ulaşan 39 ihbarın tümüne müdahalede bulunduk.  Çorum Belediyesi olarak tüm ekiplerimizle 7/24 hemşehrilerimizin hizmetindeyiz.” dedi.

Altyapı çalışmaları meyvesini verdi

Öte yandan Çorum Belediyesi’nin son 4 yıl içinde gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarının olumlu sonuçları da birçok bölgede kendini gösterdi. Önceki yıllarda aşırı yağmurlar sırasında su taşkınlarının yaşandığı bölgelerde artık sel sorunun ortadan kalktığı görüldü.

Çorum’da yağışlarda yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek için çok ciddi alt yapı yatırımları yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Mazgal ve yağmursu hatlarımızla ilgili yaptığımız çalışmalar neticesinde daha önceden büyük sıkıntıların yaşandığı bölgelerde artık bu sıkıntılar çözülmüş oldu.” dedi.

You may also like

More in Gündem