Çorum ve Zonguldak’ta kendisini telefonda ‘Komiser’ olarak tanıtıp evlerden para ve altınları alarak vatandaşı dolandıran şahıs, Aksaray’da otobüste yakalandı.

16 Ekim’de Çorum’da meydana gelen dolandırıcılık olayını gerçekleştiren şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri detaylı bir çalışma gerçekleştirdi. Üçtutlar Mahallesi 4. Sokak üzerinde bulunan adreste meydana gelen olayda kendisini telefonla komiser olarak tanıtarak kuyumcu dükkânının soyulduğunu, kimliklerinin buradan çıktığını ve evde arama yapacaklarını söyleyerek eve gelip, evde bulunan 150 bin TL değerinde para ve altınları alarak dolandırdı. 21 Ekim’de ise Zonguldak ilinde aynı olayın şüphelisi kendisini telefonla komiser olarak tanıtarak kuyumcu dükkânının soyulduğunu, kimliklerinin buradan çıktığını ve evde arama yapacaklarını söyleyerek eve gelip, evde bulunan 70 bin TL değerinde para ve altınları alarak dolandırdı.

Olayları gerçekleştiren şüpheli şahıs, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalar çerçevesinde şehirlerarası yolculuk yaptığı otobüste 23 Ekim’de Aksaray ilinde yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheli şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Çorum L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.

 

You may also like

More in Asayiş