“Refakatçi Misafirhanesi” Hasta Yakınlarını Otel Konforunda Ağırlıyor

Çorum Belediyesi Refakatçi Misafirhanesi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. “Refakatçi Misafirhanesi” hasta yakınlarını otel konforunda ağırlıyor. Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine çevre il ve ilçelerden tedavi olmak için gelen hastaların yakınları, tedavi süresince Çorum Belediyesi tarafından inşa edilen 16 odalı misafirhanede konaklayabiliyor.

Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinin karşısında hizmete sunulan Refakatçi Misafirhanesi’nin resmi açılış töreni gerçekleştirildi.

Dört yıldızlı otel konforunda ücretsiz hizmet veren misafirhane için açılış töreni düzenlendi. Törene Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Garnizon Komutanı Albay Ferhan Işık, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ve davetliler katıldı.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın törende yaptığı konuşmada misafirhanenin kısa süre önce hizmet vermeye başladığını ve bugüne kadar 407 vatandaşın hizmetten yararlandığını söyledi.

Refakatçi Misafirhanesi’nin en önemli seçim vaatlerinden biri olduğunu anlatan Aşgın, “Misafirhanemiz, Çorum ölçeğindeki iller arasında ilk kez yaptığımız bir hizmet. Vatandaşlarımız son derece memnun. Değişik illerden, ilçelerden, köylerden vatandaşlarımız muayene için geliyor, tahlil yaptırıyor, sonuçlarını ertesi gün alabiliyor. Allah korusun buradan geçerken kaza yapıyor, yaralı hastanede yatıyor, yakınları araçları otel gibi kullanmak zorunda kalıyor, banklarda yatıyor. Bizim şehrimiz sevginin, kardeşliğin şehri, sahabeler şehri. Buna müsaade edemezdik, etmedik.” diye konuştu.

“BİZİM ÖLÇEĞİMİZDE HİÇBİR İLDE BU HİZMET YOK”

Aşgın, tesisin odalarının lüks otel odalarını aratmadığını belirterek, “Her odada televizyon, buzdolabı, terlik, banyo için ihtiyaç duyulan her şey var. Vatandaşlarımız bu hizmetten tamamen ücretsiz şekilde yararlanıyor. Bizim ölçeğimizde hiçbir ilde bu hizmet yok. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.

AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Oğuzhan Kaya da konuşmalarında Çorum Belediyesi’nin gönül belediyeciliği anlamında önemli bir yatırımı hayata geçirdiğini bildirdi.

Vali Mustafa Çiftçi de Çorum Belediyesi’nin Refakatçi Misafirhanesi ile kente katma değer sağladığını söyledi. Misafirhanenin çok anlamlı olduğunu belirten Çiftçi, “Bu yatırımı çaresizlik içinde olan insanların daha iyi takdir edeceğini düşünüyorum. Bu hizmetin ilimize ve insanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından refakatçi misafirhanesinin açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından davetliler tesisi gezdi.

You may also like

More in Gündem