Çorum Belediyesi, yaptığı tüm ihaleleri ve bu ihalelerin sonuçlarını dijital ekranlardan düzenli olarak yayınlayarak vatandaşları bilgilendiriyor.  Şeffaf ve hesap verilebilir belediyecilik anlayışı doğrultusunda yapılan uygulama, vatandaşlardan tam not alıyor.

Çorumlular, özellikle ihalelerin led ekranlarda hangi firmaya ne kadara verildiğini görmekten memnun olduklarını ifade ederken sadece Çorum’da değil her yerde bu şeffaflığın olması gerektiğini dile getirdi.

İnternet kullanamayan vatandaşların bu tür bilgileri led ekranlardan daha rahat takip edebildiklerini söyleyen Eldivas Ünlü isimli vatandaş, “Ekranda yayınlanınca bizim için daha kolay. İnternet kullanan var kullanamayan var. Vatandaş buradan geçerken ekrandan görebilecek.” dedi. Kerep Tüfekçi ise, “Eskiden böyle bir şey yoktu. Ne ihalesi oldu, kim aldı kimsenin haberi yoktu. Şimdi şeffaf ve açık. Herkes her şeyi açıkça görebiliyor.” şeklinde konuştu. Şeffaflığın tüm ülkede olması gerektiğini savunan Yalçın Atlas adlı vatandaş da “Topluma böyle açık ve şeffaf olunması çok iyi. Belediyeye geldiği zaman vatandaş gerekirse bu bilgilerle hesap da sorabilir. Sadece belediye değil tüm ülkede, tüm kurumlarda bunun olması gerekir.” ifadelerini kullandı.

You may also like

More in Eğitim