Kadeş Meydanı’ndan Kıbrıs Caddesi’ne 15 Metre Genişliğinde Yol

Çorum Belediyesi, şehrin tıkanan damarlarını açmaya devam ediyor. Gazi Caddesi’nin trafik yükünü azaltacak olan bir projeyi daha hayata geçiren Çorum Belediyesi, Kadeş Meydanı arkasından başlayarak Kıbrıs Caddesi’ne kadar ulaşan 15 metre genişliğe sahip bir yol açmak için istimlak edilen eski binaların yıkımına başladı.

Çorum’un çeşitli bölgelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdüren Çorum Belediyesi, bu kez Yavruturna Mahallesi’nin çehresini değiştirecek bir çalışmayı hayata geçiriyor. Açılan yeni yollarla ulaşımı kolaylaştıran belediye ekipleri, şehir içi trafik yükünü önemli ölçüde rahatlatacak olan Gazi Caddesi-Kıbrıs Caddesi bağlantısı için 15 metre genişliğinde bir yol açıyor. Kadeş Meydanı arkasından Kıbrıs Caddesi’ne ulaşan yol için Yavruturna Mahallesi’nde istimlak edilen binaların yıkım çalışmaları başladı.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir ve Yavruturna Mahalle Muhtarı Metin Kaşar ile birlikte yıkım çalışmalarını inceledi. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, kent meydanından Kıbrıs Caddesi’ne kadar yol genişletme çalışmaları için 6 binanın istimlak edildiğini ve yıkım çalışmalarına bugün itibariyle başladıklarını bildirdi. Zahir, yıkımın ardından altyapı işlemlerini tamamlayarak yol genişletme çalışması yapacaklarını açıkladı.Başkan Yardımcısı Zahir, “Yapacağımız yol genişletme çalışması ile Kadeş Meydanı ile Kıbrıs Caddesi arasındaki ulaşım çok daha rahat hale gelecek” dedi.

Yavruturna Mahalle Muhtarı Metin Kaşar da çalışmalardan dolayı Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti. Kaşar, “Yavruturna Mahallesi’nde 15 metre genişliğinde bir yolun açılması için çalışma başlatıldı. Alternatif caddelerle Gazi Caddesi’nin yükü hafiflemiş olacak. Yapılacak bu çalışmayı bizimle istişare ederek gerçekleştiren Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yavruturna Mahallesi sakinlerinden Uğur Akbal da “Yavruturna Mahallesi’nin tarihinde bu bir ilktir. Hiçbir belediye başkanı bize bu hizmeti yapmadı. Başkanımız Yavruturna Mahallesi’ne adını altın harflerle yazdırdı. Kendisine sonsuz teşekkür ederim.” dedi.

You may also like

More in Eğitim