Kadına yönelik şiddetle mücadele gününde siyasi partilerden de açıklamalar geldi. Ak Parti İl Kadın Kolları Başkan Vekili ve Belediye Meclis Üyesi Av. Semra Akyüz Özdağ “Her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz” dedi.

AK Parti Kadın Kolları, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yaptı. Çorum’da da Ak Parti İl Kadın Kolları yöneticileri kamera karşısına geçti. Açıklamayı Kadın Kolları Başkan Vekili ve Belediye Meclis Üyesi Av. Semra Akyüz Özdağ yaptı. Özdağ, “AK Parti’nin kadın kolları teşkilatları olarak, bir kez daha doğru olanı, adaletli olanı, vicdanlı olanı haykırıyoruz. Bugün yılın sadece bir gününe hapsedilmiş, kalan 364 günde unutulan bir gün değildir. Maalesef bugün ve kalan her gün kadına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddet devam ediyor.

Bahaneleriyle kaim bazı cahillerin elleri, dilleri kadın ve çocukların bedenlerine, ruhlarına adeta bir balyoz gibi iniyor. Şiddet bizim turuncu çizgimizdir demiştik. O çizgiyi aşanlarla çetin mücadelemiz dün olduğu gibi bugün de, yarın da sürecektir. Kadın, Allah’ın yarattığı kıymetli varlık, biri diğerini tamamlayan insan teki. Nice peygamberlerin, şehitlerin annesi; nicelerinin şefkatli eşi, yol arkadaşı, evladı. Dünya tarihini yazan ve yaşayan iki şahitten biri. Ama bugün biz yine, kadına yönelik şiddeti konuşuyoruz ve dikkatleri çekiyoruz.” dedi.

You may also like

More in Gündem