Çorum’da Hafta Sonu Kış Etkisini Gösterecek

Soğuk ve karlı hava yeniden geliyor. Meteoroloji tahminlerine göre Çorum’da hafta sonu kış etkisini gösterecek, kar yağışıyla birlikte sıcaklıklar sıfırın altına düşecek.  

Türkiye hafta sonu soğuk ve karlı havanın etkisine giriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının cuma gününden itibaren azalacağını ve bölgemizde kar yağışının etkili olacağını açıkladı.

Çorum’da bugün 17 dereceye kadar çıkacak sıcaklıkların Cumartesi günü -3 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Meteoroloji tahminlerine göre Çorum’da hafta sonu kar yağışı etkili olacak. Pazartesi gününden itibaren soğuk havanın etkisini arttırmasıyla birlikte kar yağışlarının aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Türkiye’de uzun yıllar ocak ayı ortalama sıcaklığı 2.7 derece olarak ölçüldü. Bu yılki ocak ayında ise ortalama sıcaklık 5.4 dereceye yükseldi. Ocak ayında Türkiye’nin birçok yerinde hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde kayıtlara geçti.

Geçen ay Çorum’da da sıcaklık ortalamaların üzerinde gerçekleşerek en yüksek değerlerine ulaştı. Geçen ay önceki yıllara göre Çorum’da 3.1 derece sıcaklık farkı oluştu.

You may also like

More in Gündem