Parktaki Karton Kedi Evinin Yerine Yeni Bir Kedi Evi Yerleştirildi

Binevler bölgesinde yol ve çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bir parkta kartondan yapılmış kedi evini gördü. Başkan Aşgın’ın talimatı ile kartonun yerine yeni bir kedi evi yerleştirildi.

Binevler 2. Sokakta inceleme yaptığı esnada mahalle sakinlerinin yeşil alanda kediler için kartondan barınak yaptıklarını gören Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, karton kutunun yerine konforlu bir kedievi yapılması talimatını verdi ve kedi evi aynı gün yapılarak Binevler 2. Sokakta ki yeşil alana yerleştirildi.

Başkan Aşgın, “Bizim kültürümüzde, inancımızda sokak hayvanı yok, sokağın hayvanı var. Burada gördüğümüz kedilerin kış aylarında içerisinde barınması için parka koyulmuş olan karton kutu da tam olarak bunu gösteriyor. Mahalle sakinlerimiz ellerinden bu kadar gelmiş ve bunu yapmış kendilerine teşekkür ediyoruz. Biz de onu güzel, kullanışlı bir kedi eviyle değiştiriyoruz” dedi. Aşgın sokağın hayvanlarına sahip çıktıkları için mahalle sakinlerine teşekkür etti.

Öte yandan Üçtutlar Mahallesi muhtarlığı önündeki karton kedi evi de yenisi ile değiştirildi. Başkan Aşgın mahalle muhtarını ziyareti sırasında gördüğü kedi evinin değiştirilmesi için talimat verdi. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri Çorum Belediyesi tarafından yapılan kedi evlerinden birisini de besleme kabıyla birlikte muhtarlık binasının bulunduğu parka yerleştirdi.

Üçtutlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Bölükbaş Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

Çorum Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürü Mustafa Kaldın da açıklamasında Çorum’un hayvan dostu bir şehir olduğunu ifade ederek, “İnşallah şehrimizin değişik bölgelerine kedi evleri ve besleme alanları oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

You may also like

More in Gündem