Tanay’ın Köpeklerle İletişimi Görenlerin İlgisini Çekiyor

Çorum’da parklarda, sokaklarda birçoğumuzun gördüğü ve tanıdığı hayvansever bir genç. İsmi Tanay Zengin.Tanay’ı diğer hayvanseverlerden ayıran en önemli özelliği, sokak köpekleriyle arasındaki olağanüstü bağ. Sokak köpekleri onun etrafından ayrılmıyor, nereye giderse onu takip ediyor. Tanay’ın köpeklerle olan iletişimi ve hayvan sevgisi, görenlerin de ilgisini çekiyor.

Çorum’da yaşayan 18 yaşındaki Tanay Zengin, sokak köpeklerine olan ilgisi ile dikkat çekiyor. Tanay’ı yine etrafında toplanan sokak köpekleri ile birlikte Yunus Emre Parkı’nda görüntüledik. Her bir sokak köpeğine ayrı bir isim veren Tanay, gününün büyük bir bölümünü onlarla geçiriyor. Hem beslenme hem de sağlıklarıyla çok yakından ilgilenen Tanay, onlara adeta bakıcılık yapıyor.  Tanay’a köpeklerle bu güçlü bağı nasıl kurduğunu sorduk. Tanay’ın cevabı oldukça basitti. “Sevgi”. Tanay köpekleri, köpeklerde Tanay’ı çok seviyordu.

Hayvan dostu Tanay Zengin, Çorum Web TV aracılığıyla insanlara da güzel mesajlar verdi. “Hayvanlara kötü davranmayın, onlar masum ve savunmasız. Onların da tıpkı bizim gibi yaşama hakları var.” diyen Tanay, hayvanlara eziyet edenleri gördüğünde ise çok üzüldüğünü dile getirdi.

Tanay’ın köpeklerle olan bağı birçok insanın ilgisini çekerken, Tanay’ı tanıyanlar ise onun köpeklerle olan güçlü bağından övgüyle bahsediyor.

Tanay’ın bir de isteği vardı. Sokağın hayvanları için yaptığı çalışmalardan dolayı Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür eden Tanay Zengin, Çorum’da çeşitli bölgelere yerleştirilen kedi ve köpek evleri ile beslenme kaplarından Yunus Emre Parkı’na da konulmasını istedi.

You may also like

More in Gündem