Sungurlu’da silahla yaralama, adam öldürme, işyeri kurşunlama, uyuşturucu madde ticareti yapmak suçlarından yargılanan 25 zanlıya 5 aydan 64 yıla kadar hapis cezası verildi.

Geçen sene Sungurlu Cumhuriyet Başsavcılığınca ilçe merkezinde ‘Silahlı Organize Suç Örgütü Kurma, Yönetme ve Üye Olma’ yapılanmasına yönelik çalışma başlatılmış, yapılan fiziki ve teknik takibin ardından operasyon düzenlenmişti. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Özel Harekat Şube Müdürlüğü tarafından 13 farklı adrese şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenlenirken çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. Operasyon düzenlenen adreslerde yapılan aramada 5 adet çeşitli marka ve çapta ruhsatsız tabanca ile bu tabancalara ait şarjörler, 17 adet çeşitli çapta tabanca fişeği, 1 adet kuru sıkı tabanca, 5 adet av tüfeği ile 20 adet av tüfeği kartuşu, 5 adet uyuşturucu hap ve bir miktar esrar maddesi, 13 adet cep telefonu, çok sayıda dijital materyal ve doküman yakalanarak ele geçirilmişti.

Bugün son kez hakim karşısına çıkan 25 zanlıya 5 aydan 64 yıla kadar hapis cezası verildi. Zanlılardan B.E. ise “Kasten Adam Öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

You may also like

More in Asayiş