Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, tarihinde ilk kez İstanbul dışında, Çorum’da toplandı.

İsmail Rüştü Cirit başkanlığındaki TFF Tahkim Kurulu üyeleri Çorum Şehir Stadyumu’ndaki incelemelerinin ardından Çorum Valiliği toplantı salonunda kurul toplantısını gerçekleştirdi.  Aralarında hemşehrimiz Av. Fatih Maden’in de  yer aldığı kurul üyeleri, Türkiye liglerinde mücadele eden futbol takımlarının kurula ulaşan konularıyla ilgili kararlar aldı.

TFF Tahkim Kurulu Başkanı İsmail Rüştü Cirit, toplantı öncesinde yaptığı açıklamada Çorum’da toplantı yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Tahkim Kurulu’nun her takıma eşit mesafede olduğunu ve gerçek adaleti sağlamayı hedeflediklerini belirten Cirit, “Kurul, birbirinden donanımlı arkadaşlarımızdan oluşmaktadır. Önümüze gelen konularda tamamen vicdan ve talimatlar gereği hareket edilmektedir. Bunun dışında hiçbir kriter ölçü değildir. Bütün kriterler gerçek adaleti sağlamaya yöneliktir. Bunun için çaba gösteriyoruz.” dedi.

“İzmir’de yaşanan olaylar spor camiasını derinden üzmüştür”

Göztepe-Altay maçında yaşanan olayları da değerlendiren Cirit, “İzmir’de yaşanan olay nedeniyle çok büyük üzüntü duyduk. Kol kola girmesi gereken İzmir’in iki köklü kulübünün bu şekilde kötü bir hadiseyle anılıyor olması, Türkiye’yi ve spor camiasını derinden üzmüştür. Önemli olan centilmenlik çerçevesi içerisinde oyunun sahada oynanıp sahada bitirilmesidir. Bunu yaparken görevlilerimiz son derece hassas davranmaktadırlar. Bu konuda taraftarlarımızdan da aynı özveriyi bekliyoruz. Bu iş bir spor işidir, bir centilmenlik işidir. Aynı şehrin insanlarının bu şekilde karşı karşıya gelmesi son derece yanlış ve yakışıksız bir durumdur. İnşallah bundan sonra bunun tekrarı olmaz. Toplantımızın ana gündem maddesi uyuşmazlık konuları. Futbolcu, yönetim, kulüp ve menajerler arasındaki ihtilaflara bakıyoruz. Göztepe-Altay maçıyla ilgili bir konu henüz önümüze gelmedi. Bugünkü toplantı gündemimizde bu konu yok.” dedi.

You may also like

More in Gündem