Vali Çiftçi, Engelli Öğrencilerle Birlikte Pasta Keserek Projenin Açılışını Yaptı

Çorum’da özel gereksinimli çocuklar ve ailelerine yönelik hazırlanan “Toplumda Sosyal Gruplar ve Fert Olma” projesi başlatıldı. Vali Mustafa Çiftçi engelli öğrenciler ve ailelerle birlikte pasta keserek projenin açılışını yaptı.

Özel Eğitime Muhtaç Spastik ve Zihinsel Engellileri Koruma Derneği tarafından engelli çocuklar ve ailelerini sosyal gelişimine katkıda bulunmak için hazırlanan proje İçişleri Bakanlığı tarafından desteklendi. Projenin açılışı için düzenlenen etkiliğe engelli bireyler ve aileleri ile birlikte Vali Mustafa Çiftçi ve İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak da katıldı.

Özel Eğitime Muhtaç Spastik ve Zihinsel Engellileri Koruma Derneği Başkanı Neslihan Hüsülüoğulları proje hakkında bilgi verdi. Engelli bireylerin aileleriyle birlikte etkinliklere katılmasını çok önemsediklerini ifade eden Hüsülüoğulları, hipoterapi ile engellilerin ve ailelerinin fiziksel ve sosyal gelişimine katkı sağlayacak bir proje olduğunu söyledi.

Vali Mustafa Çiftçi de derneklere çağrıda bulunarak İçişleri Bakanlığı’nın desteklerinden faydalanmaları için proje hazırlamalarını istedi. Çiftçi, Çorum’da sivil toplum örgütlerine 2019 yılında 1 milyon lira, 2020 yılında da 900 bin lira destek sağlandığını açıkladı.

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Çiftçi, engelli öğrencilerle birlikte pasta keserek özel gereksinimli çocuklar ve ailelerine yönelik hazırlanan projenin açılışını gerçekleştirdi.

You may also like

More in Gündem