Ünlü Şef ve Tarih Araştırmacısı Ömür Akkor, TRT1 ekranlarında yayınlanan ‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ programında Çorum mutfağından övgüyle bahsetti.

Anadolu’da ve Türkler’de Yemek Tarihi’nin konuşulduğu programa konuk olarak katılan Ömür Akkor, “Çorumlu’nun yaptığını herkes yapamaz” diyerek, Çorum mutfağının Türkiye’nin en iyi mutfağı olduğunu söyledi.

“Çorum’un mutfağı o kadar iyi ki leblebiye sıra gelmez” diyen Akkor, “Çorum mutfağı çok gizli mutfak. Orijinal buğday yetiştiği için hamur işleri çok iyi. Yani kimse kızmasın ama ben en lezzetli su böreğini Çorum’da yiyorum. Çorumlu’nun yaptığını herkes yapamaz” diye konuştu.

Akkor’un Çorum mutfağı ile ilgili övgü dolu sözlerine kayıtsız kalmayan program sunucusu Pelin Çift, “Çorum mutfağıyla ilgili sözlerin çok kıymetli, acilen Çorum’a gitmemiz lazım” dedi.

Başkan Aşgın, Pelin Çift’i Çoruma Davet Etti

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Altının kıymetini sarraf bilir”. Türkiye’nin en iyi mutfağına, eşsiz lezzetlerimizi yerinde tatmaya, Çorum’un güzelliklerini keşfetmeye en kısa zamanda bekliyoruz.” dedi. Sosyal medya hesabı üzerinden Başkan Aşgın’a cevap veren Çift, “Seve seve geliriz, inşallah yakın zamanda” diyerek cevap verdi.

You may also like

More in Gündem