Türkiye Gençlik Vakfı Çorum İl Temsilciliği, ortaokul öğrencileri için İstanbul gezisi düzenledi. Sabah namazını Ayasofya Camisi’nde kılan TÜGVA’lı gençler, Türkiye Gençlik Vakfı Genel Merkezi’ni de ziyaret etti.
Eyüp Sultan Camisi, Taksim Camisi, 1915 Çanakkale Panorama Müzesi ve İstiklal Caddesi gibi önemli kültürel ve tarihi yerleri gezen gençler, daha sonra hemşehrimiz İstanbul Sancaktape Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün misafiri oldu.
İl Temsilcisi Enes Kayabaşı ”Vakfımızın ortaokul müdavimi olan kardeşlerimizle İstanbul gezimizde, gençlerimiz Ayasofya Camisi, Taksim Camisi, Eyüp Sultan Camisi gibi mekanları görüp manevi atmosferi teneffüs ettiler. Gençlerimiz tarihimizi ve değerlerimizi yerinde görme imkanı buldular. Sancaktepe Belediye Başkanımız Sn. Şeyma Döğücü, gençlerimizle bir araya geldi. Başkanımıza İstanbul gezisindeki destekleri, ilgi ve alakaları için teşekkür ediyoruz. Gençlerimizi her alanda destekliyor ve onların yanlarındayız. Türkiye Gençlik Vakfı Çorum İl Temsilciği olarak yine farklı gruplarımızla İstanbul gezilerimiz devam edecek. Gezimizin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

You may also like

More in Gündem