TÜGVA Çorum, Ortaokul öğrencilerine yönelik 6 haftalık Yaz Okulu Projesi’ni başlatıyor. 20 Haziran – 7 Ağustos tarihleri arasında yapılacak Yaz Okulu Projesi’nde gençlerin eğlenerek öğrenmeleri hedefleniyor.
Gençler, Yaz Okulu Projesi’nde seviyeye uygun Kur’an-ı Kerim dersleri, Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (sav)’in hayatı, hadis ve temel dini bilgiler dersi ile değerlerini daha iyi öğrenme fırsatı bulacak. Ayrıca proje içerisinde ortaokul öğrencileri ilgi alanına uygun olarak seçeceği futbol, basketbol, voleybol, binicilik, yüzme, okçuluk, mangala, satranç ve geleneksel sporlar gibi dersler ile de belirledikleri spor dalında eğlenceli vakit geçirebilecek.
Yüzme, piknik, langırt, ata binme ve sürpriz ödüllü yarışmalar gibi çeşitli aktivitelerinde yer alacağı Yaz Okulu Projesi’ne ilkokul 4. sınıf mezunları ile ortaokul öğrencileri  katılabilecek.
Yaz Okulu Projesi hakkında bilgi veren TÜGVA Çorum İl Temsilcisi Enes Kayabaşı, “Gençlerimizin istifade edebilecekleri her alanda varız ve bu sene ortaokullu gençlerimizle unutulmaz bir yaz geçirmeyi hedefliyoruz. Spor dersleri ile psikomotor (Bedensel) becerileri; teorik derslerle bilişsel gelişim; dini derslerle değerler eğitimi kazandırmayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimizi spor derslerinden atölye çalışmalarına, dini derslerden eğlenceli yarışmalara kadar pek çok sürprizle karşılaşacakları bir yaz okulu bekliyor.” dedi.
Kayabaşı, 6 hafta sürecek eğlence ve bilginin adresi TÜGVA Yaz Okulu’na tüm ortaokul öğrencilerini davet etti.
Tamamen ücretsiz Yaz Okulu için 20 Haziran’a kadar başvurular yapılabilecek.

https://formlar.tugva.org/YazOkulu

 

You may also like

More in Eğitim