Türkiye Gençlik Vakfı Çorum Teşkilatı, son günlerde vakfa yönelik yapılan saldırılara cevap verdi.

Türkiye Gençlik Vakfı Çorum Teşkilatı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Adalar’da TÜGVA’nın kiraladığı gençlik merkezinin sözleşmesini hukuksuzca feshettiğini, akabinde yine zabıtalar tarafından binanın işgal edilerek vakfa ait eşyaların gasp, arkadaşlarının ise darp edildiğini iddia ederek,  yaşanan gelişmelere sert tepki gösterdi.

İşte TÜGVA Çorum Teşkilatı adına Başkan Enes Kayabaşı’nın Ulu Cami avlusundan yaptığı açıklamanın detayı:

“Türkiye Gençlik Vakfı İstanbul Şehir Hatları Tic. A.Ş. arasında İstanbul Adalar Gençlik merkezimiz için 2018 yılında 10 yıllık kira sözleşmesi imzalanmış. Günümüz İBB yönetimi sözleşmeyi, hukuksuzca tek taraflı feshetmiştir. Akabinde, hukuksuzca binamızı işgal etmiş, zabıtalar vakfa ait olan eşyalarımızı gasp etmiş, arkadaşlarımız darp edilmiştir.

Altını çizerek belirtelim ki, bırakın tahliye kararını TÜGVA’ya açılmış hiçbir tahliye davası bulunmamaktadır. Gelinen son süreçte, yasal mercilerin vakfımızı haklı bulmasıyla birlikte organize bir şekilde iftira ve linç kampanyası başlatılmıştır.

Sosyal medyada, yurt dışında desteklenen etki ajanı olan bazı kişiler tarafından sahte ve asılsız belgeler servis edilmiş, troll hesaplar ve fondaş medyanın desteğiyle gündeme taşınmıştır.

Yetmezmiş gibi bir siyasi partinin genel başkanı tarafından vakfımıza ve gençlerimize küfür edilmiştir. Bu küfrü sahibine iade ediyoruz. Hiçbir tehdidinden de korkmuyoruz.

Tek gayesi, ülkemizin bugünü ve geleceği için çalışmak ve üretmek olan, binlerce yıllık vakıf geleneğine sadık olan güzide teşkilatımızı yıpratmak olan bu operasyon, bizi daha da güçlendirecek ve birlik beraberliğimizi pekiştirmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır.

Gerçekleştirdiğimiz Kuran-ı Kerim ve siyer eğitimlerini, kültür, sanat, spor projelerimizi gölgelemek, gençlerimiz için çalışan gönüllü kardeşlerimizin şevkini kırmak, bu toprakların kültüründen mayalanmış gençlerin yetişmesine ket vurmak için çabalayanlar, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hüsrana uğrayacaktır ve yenilecekler.

Bilinmelidir ki ülkemizin ve milletimizin, milli manevi değerlerine sahip çıkan bir neslin yetişmesi için, yürüttüğümüz tüm gençlik faaliyetlerimize devam ediyoruz!

Bir yerlerden elde ettikleri yalan yanlış bilgilerle tamamen masa başında hazırlanmış asılsız ve sahte belgelerle sözde gazetecilerin, yurtdışında kaçak yaşayan etki ajanlarının, kimlerin fonladığı bilinen medya şirketlerinin bu sahte ve asılsız dosyalarla sosyal medya üzerinden oluşturmaya çalıştıkları algılara, tüm şeffaflığımızla yaptığımız açıklamaların dahi çarpıtılmasına ve manipülasyonlara karşı vakur ve erdemli duruşumuzu koruyor hakkımızdaki yalan ve iftira kampanyasına karşı hukuksal tüm girişimleri yapıyoruz; tüm motivasyon ve enerjimizle gençliğimize hizmet etme yolunda durmaksızın yürüyoruz. Ülkemizin 81 ilinde gönüllümüzle birlik ve beraberlik içerisinde her geçen gün daha da büyüyoruz.

Ne buyuruyor Efendimiz (s.a.v) : Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır. Asla boyun eğmeyeceğiz. Çünkü biz TÜGVA’yız. Yani Türkiye Gençlik Vakfıyız, Türkiye’nin gençlik vakfıyız. Unutmayın yalanlarlar değil hakikat kazanacak. Provokasyon değil, itidal kazanacak. Hep dedik, yine diyoruz; yaşasın hakikat.”

You may also like

More in Gündem