Türkiye Gençlik Vakfı Çorum İl Temsilciliğinin açtığı ortaokullar yaz okulu kapanış programı binlerce kişinin katılımıyla Atatürk Spor Salonu’nda  gerçekleştirildi.
Kapanış programına Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkanı Enes Eminoğlu, AK Parti Çorum Milletvekilleri Erol Kavuncu ve Oğuzhan Kaya, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatçı, öğrenciler ve velileri katıldı.
Programda konuşan TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, “İstanbul’dan Kars’a, Edirne’den Hakkari’ye 81 ilde 120 bin öğrenci ile rekor bir katılımla yaz okuluna imza atmış olduk. Geçen hafta sayın Cumhurbaşkanı’mıza bu rakamı ifade ederken bizzat kendisi ‘Bu bir devrimdir.’ dedi. Elhamdülillah. Çünkü Türkiye sathında bir hareketlilik, coşku, heyecan, bir motivasyonu hep birlikte yaşıyoruz. Emeği geçenlerden Rabb’im razı olsun.” dedi.

Eminoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Birileri genç kuşağa, özellikle gençlerimize ‘z kuşağı, y kuşağı, x kuşağı’ yaftasını vurmaya çalışıyor ama elhamdülillah burada Allah’ı bilen, Kur’an’ı bilen bir nesil yetişiyor. Bu nesil, zafer kuşağı dediğimiz, Ayasofya kuşağı dediğimiz, fetih kuşağı dediğimiz, Türkiye’nin 81 ilinde Allah’ı bilen, Kur’an’ı bilen bir nesil yetişiyor. İnşallah bu nesil Ayasofya’nın dirilişine nasıl vesile olduysa Mescid-i Aksa’nın da özgürlüğe kavuşmasının habercisi olacaktır. Buna yürekten inanıyoruz.”

Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine de değinen Eminoğlu, “Son 20 yılda Türkiye’de yüzde 10-15’te olan yerli ve milli sanayi bugün yüzde 80’lere gelmiş durumda. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde, liderliğinde bugün İHA’ları, SİHA’ları, kendi otomobilimizi, yerli uçağımızla, milli gemimizle her anlamda kendisini geliştirmiş, bölgesel güç olmaktan çıkmış ve küresel güç olma yolunda ilerleyen Türkiye’den bahsediyoruz. Buradaki kardeşlerimiz robotik kodlamadan yazılıma birçok alanda kendisini geliştirip Türkiye’nin geleceğine hep birlikte inşallah imza atacaklar. Biz gençlerle mutluyuz, gençlerimizi seviyoruz. Yola gençlerle çıktık ve inşallah yolumuzu gençlerle tamamlayacağız.” ifadesini kullandı.

Yaz Okulu kapanış programına katılımlarından dolayı TÜGVA Genel Başkanı, Genel Başkan yardımcısı ve il protokolüne teşekkürlerini sunan Enes Kayabaşı, “Bu sene 5 tane Okulumuzda yaz okulumuzu tamamladık. İsimleriyle müstesna olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Mimar Sinan Ortaokulu, Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu, Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu ve 19 Mayıs İlkokulunda gençlerimizi ağırladık. Gücünü geçmişten alan, geleceğe emin adımlarla ilerleyen, bu toprakların hamuru ile yoğrulmuş, milli ve manevi değerlerimize sıkı sıkıya bağlı bir gençlik hayal ediyoruz.” diye konuştu.

Kapanış töreninde çeşitli okullardan öğrenci grupları dinletiler sundu.

You may also like

More in Gündem