İnsani Değerler Platformu, İl Hıfzısıhha Kurulu ile Zührevi Hastalıklar ve Fuhuşla Mücadele Komisyonu kararıyla Çorum Genelevinin faaliyette bulunmaması yönünde aldığı karara destek verdi. İnsani Değerler Platformu Başkanı Adem Arslan ve STK başkanları Vali Mustafa Çiftçi’yi ziyaret ederek kararı desteklediklerini bildirdi.

İnsani Değerler Platformu Başkanı Adem Arslan ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada alınan kararı önemsediklerini dile getirdi.

Arslan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Hakkın, hukukun insani ve vicdani olarak kullanılması konusundaki hassasiyetinizi de takdir ediyoruz. Yetimin, öksüzün, yoksulun ve değeri hak eden tüm dezavantajlı kesimlerin yani kimsesizlerin kimsesi olma konusundaki çabanıza teşekkür ediyoruz.

Sayın Valimiz, Çorum halkının bugüne kadar gelen talebine kayıtsız kalmayıp en önemlisi de kadının izzet ve onurunun korunması konusunda en büyük adımın atılmasına öncülük ettiniz. Milleti millet yapan değerlerin en öndeki taşıyıcıları olan kadınlarımız üzerinden yapılan çirkin saldırılar da şahsınızın kararlı duruşu ile bertaraf edilmiştir.

Kadınlarımızı, toplumumuzun en hassas ve en değerli yapıtaşı olarak görüyoruz. Onlar, hiç kimsenin yahut herhangi bir kirli düşüncenin inisiyatifine bırakılamayacak kadar kutsal ve değerli varlıklarımızdır. Demokrasiyi ve hukuku önceleyen bir platform olarak kadınlarımızın demokratik ve hukuki haklarını sonuna kadar savunuyoruz.

Sayın Valimiz, milleti bir ve beraber yapan unsurların savunucuları ve mimarları olarak, kadınlarımızı sermaye gibi gören ve hakikati ters yüz eden bu yaklaşımı kınıyor ve bir kere daha milletimizin engin ferasetine havale ediyoruz”

 

You may also like

More in Gündem