Vefaspor Kulübü’nün 1. Olağan Genel Kurulu ve “Sağlıklı Toplum, Güçlü Ülke” projesi kapanış toplantısı yapıldı.

Gençlere spor alışkanlığı kazandırmaya yönelik önemli çalışmalara imza atan Vefaspor kulübü, “Sağlıklı Toplum, Güçlü Ülke” projesini tamamladı. Projenin kapanış toplantısı ve Vefaspor Kulübü’nün 1. Olağan Genel Kurulu, Turgut Özal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa kulüp yöneticileri, sporcular ve ailelerin yanı sıra AK Parti Çorum Milletvekilleri Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu; Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Belediye Başkan Yardımcı İsmail Yağbat, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak ve ASKF Başkanı Sefer Kurtaran da katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vefaspor Kulübü Başkanı Ferhat Arıcı, kulüp olarak gerçekleştirdikleri sportif ve sosyal faaliyetler hakkında bilgi verdi. Bugüne kadar 500’den fazla gencin Vefaspor’un faaliyetlerine katıldığını dile getiren Arıcı, “Kulübümüzün temel amacı milli ve manevi değerlere sahip, fiziksel ve zihinsel sağlığı üst seviyede bir gençliğin yetişmesini sağlamaktır.” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da sporun önemine değinerek Vefaspor’un çok güzel çalışmalara imza attığını belirtti. Çorum Belediyesi olarak spora ve gençlere yönelik yatırımlara önem verdiklerini ifade eden Başkan Aşgın, 4 adet semt sahasını tamamladıkları, 2 yeni amatör futbol sahası ile iki adet yüzme havuzunun da yakın zamanda tamamlanarak hizmete sunulacağını söyledi. Başkan Aşgın, “Büyük bir aşkla ve heyecanla Çorumlu gençlerimiz için spor kulüplerimiz yeni çalışmalar yapmanın heyecanın yaşıyoruz.” dedi.

“GENÇLERİMİZ İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu da sporla uğraşan çocukların ve gençlerin verimli bir zaman geçirdiklerini söyledi. Çocuklarını spora yönlendiren ve teşvik eden aileleri tebrik eden Kavuncu, gençlerin vatanına, milletine, dinine bağlı olarak yetişmesine katkı sunan spor kulüplerine de teşekkür etti. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın da spor dostu bir yönetim anlatışıyla birçok çalışmaya imza attığını ifade eden Kavuncu, “Biz de üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Gençlerimizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın emrindeyiz.” dedi.

“ÇORUMLU OBASI, TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJE”

Sporla uğraşan gençlerin kişilik ve kimlik kazandığını, hayatta başarı gösterdiklerini söyleyen AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya da, “Bu yönde faaliyet gösteren spor kulüpleri bizim için önemli” dedi. Spora ve gençlere yapılan yatırımların da önemli olduğunu belirten Milletvekili Kaya, Çorumlu Obası’nı hizmete sunan Çorum Belediyesi’nin örnek bir proje gerçekleştirdiğini söyledi. Kaya, “Çorumlu Obası, Çorum için ve gençler için büyük bir şans. Bu projeyi hayata geçiren Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Vefaspor Kulübü Başkanı Ferhat Arıcı, “Sağlıklı Toplum, Güçlü Ülke” projesine katkıda bulunan protokol üyelerine teşekkür plaketi takdim etti. Ayrıca sporculara da başarı belgeleri verildi.

 

You may also like

More in Gündem