Ceylan “Çorum’da Vaka Sayıları Düştü”

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da vaka sayısında önemli bir düşüş yaşandığını bildirdi.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerin ve uygulanan kısıtlamaların faydalı olduğunu belirterek, Çorum’da vaka sayısında önemli bir düşüş yaşandığını açıkladı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Çorum’da da bakanlıkların talimatları doğrultusunda koronavirüs salgınıyla mücadele için her türlü tedbirin alındığını dile getiren Milletvekili Ceylan, özellikle de son zamanlarda Cuma akşamı başlayıp, Pazartesi sabahı sona eren tüm ülke genelindeki sokağa çıkma kısıtlamasının çok faydalı olduğunu ifade etti. Bakanlığın verilerine bakıldığında Türkiye genelinde vaka sayısında yaşanan düşüşün Çorum’da da aynı şekilde olduğunu anlatan Ceylan, bir ay önce günlük pozitif vaka sayısının binin üzerinde olduğunu, ancak tedbir ve kısıtlamalarla birlikte bu sayısın çok önemli bir şekilde düştüğünü kaydetti.

Çorumluları kısıtlamalara riayet etmelerini, tedbiri elde bırakmadan mücadeleye devam etmelerini isteyen Ceylan, “Salgınla mücadele hepimizin görevi. Hep birlikte mücadele etmeliyiz” dedi.

 

You may also like

More in Gündem