Çorum Belediyesi, Velipaşa Hanı içerisine Çorum yemekleri konseptinde restoran açacak. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, restoranın Ocak ayında hizmete sunulacağını duyurdu.

Çorum halkının yoğun ilgi gösterdiği sosyal tesisleri hizmete açıklarını belirten Başkan Aşgın, yakın zamanda Velipaşa Hanı içerisine Çorum yemekleri konseptiyle bir restoran açılacağının da müjdesini verdi.

Başkan Aşgın, “Göreve gelmeden önce hanımeli yöresel satış noktaları yapacağız dedik şu an beş noktada Hanımeli Yöresel satış noktaları yaptık. Millet kıraathanesi yapacağız dedik iki tane yaptık. Sosyal tesis yapacağız dedik, şu an yedi noktaya sosyal tesis yaptık. Sosyal tesislerimiz hakikaten çok güzel bir işlev görüyor. Şimdi de Velipaşa Hanı içerisinde ilk kez sosyal tesis mantığıyla bir restoran açacağız. Şehir dışından misafirlerimiz geldiği zaman İskilip dolmasından Çorum baklavasına kadar birçok yöresel yemek çeşidi ikramında bulunabileceğimiz bir restoranımız olacak. İnşallah yeni yılla beraber Ocak ayında bu hizmetimizi de hayata geçiyoruz.” dedi.

You may also like

More in Gündem