Çorum Web TV’nin ilk stüdyo konuğu Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın oldu.  Canlı yayın özel programında Çorum Web TV’nin kuruluş amacı ele alındı. Çorum Web TV’nin tek amacının Çorum’u tanıtmak olduğunu vurgulayan Başkan Aşgın, “Bu şehre dair söyleyecek sözü olan herkese, Web TV’nin kamera ve mikrofonları açıktır.” dedi.

Geçtiğimiz Cuma günü Hıdırlık Camii’nden yapılan canlı yayınla yayın hayatına başlayan Çorum Web TV, ilk stüdyo programında Çorum Belediye Başkanı Dr. Hali İbrahim Aşgın’ı konuk etti. Çorum WEB TV’nin kuruluş amacı hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Aşgın, Çorum WEB TV’nin Çorum’un tanıtımı noktasında bir araç olacağını belirtti.

“MÜBAREK BİR MEKÂNDA BAŞLADIK”

Bütün hayırlı işlerimizde olduğu gibi, Çorum WEB TV’nin açılışını da Hıdırlık’tan yaptıklarını dile getiren Aşgın, “WEB TV’nin bu şehre hayırlı olacağını ümit ediyorum ve bu hayırlı işe mübarek bir mekânda başlamış olduk. Rabbim bu çalışmamızı, bu başlangıcımızı hayırlara vesile kılsın.” dedi.

“DİJİTAL MEDYAYI ÇOK İYİ KULLANMALIYIZ”

Pandemi döneminde dijital medyanın öneminin bir kez daha ortaya çıktığını kaydeden Başkan Aşgın, “İnsanların evde ve dijital medyada çokça zaman geçirdiği bir döneme girdik. Bu dönemde biz de birçok kültürel etkinliğimizi iptal etmek durumunda kaldık. Halkımıza ulaşabilmek için dijital medyadan daha fazla yararlanmamız gerektiğini düşünerek Web TV’nin kuruluşuna karar verdik. 6 aydır yürütülen çalışmanın sonucunda Web TV’nin alt yapısını oluşturarak yayınlarımıza başladık” dedi.

“WEB TV, ÇORUM’UN TANITIMI İÇİN BİR ARAÇ OLACAK”

Web TV’nin Çorum’u tanıtıcı yayınlar yapacağını dile getiren Aşgın,“Bizim amacımız şehrimizi tanıtmak, bunun için Çorum Web TV’yi bir araç olarak görüyoruz. Herkese hitap edecek haber ve programlarımız olacak. Çorum’u bir bütün olarak görüyoruz. Bu kapsamda ilçelerimizin de tanıtımlarını yapacağız. Çorum’un değerlerini Çorumlulara ve Çorum dışında yaşayanlara tanıtmak istiyoruz.  Çorum’un ekonomisine, edebiyatına, kültürüne, sporuna ve tanıtımına katkıda bulunmak istiyoruz.  Tek amacımız Çorum’u tanıtmak. Web TV’nin kameraları ve mikrofonları bu şehre dair söyleyecek sözü olan herkese açıktır.” dedi.

 

 

You may also like

More in Gündem