Çorum İmam Hatip Lisesi eski müdürlerinden Yahya Acar (79) hayatını kaybetti.

Ankara’da tedavi gördüğü hastanede vefat eden Yahya Acar için uzun yıllar idareci görev yaptığı Erol Olçok İmam Hatip Lisesi’nde tören gerçekleştirdi.

Okul bahçesinde düzenlenen törene Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat, Zübeyir Tuncel, ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz, Yahya Acar’ın ailesi, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İmam Hatip Lisesi’nde yapılan duaların ardından merhumun cenazesi Ulu Cami’ye götürüldü. Merhum Yahya Acar, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ulu Mezarlık’ta toprağa verildi.

 

BAŞKAN AŞGIN’DAN TAZİYE MESAJI

Öte yandan Azerbaycan’da bulunan Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da vefat eden Yahya Acar için taziye mesajı yayınladı.

Başkan Aşgın, “Ömrünü eğitime vakfetmiş, İmam Hatip camiasına büyük hizmetlerde bulunmuş kıymetli hocam Yahya Acar’a Rabbimden rahmet diliyorum. Üzerimde büyük emekleri olan Yahya Öğretmen’in mekanı cennet, makamı âli olsun. Kıymetli ailesine, İmam-Hatip camiasına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.” dedi.

Yahya Acar, 1982-1994 yılları arasında Çorum İmam Hatip Lisesi’nde 1994-1995 yıllarında ise Sivas İmam Hatip Lisesi’nde müdür olarak görev yaptıktan sonra emekli olmuştu.

You may also like

More in Eğitim