Cumhuriyet Gazetesi’nin algı operasyonu tutmadı. Dini değerler üzerinden yapılan saldırıya mahalle sakinleri tepki gösterdi.

Binevler’de camiye ait park alanın imara açılarak satıldığı iddialarına mahalle sakinleri tepki gösterdi. Boş arsanın park olmadığını ve camiye ait olmadığını söyleyen mahalle sakinleri, yıllardır bu bölgede alışveriş alanı ve market ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek talebin kendilerinden geldiğini söylediler. Yapılan düzenleme ile cami alanının da genişletildiğini söyleyen mahalle sakinleri Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti.

CHP Çorum Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili’nin Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı asılsız açıklamalara tepki mahalle sakinlerinden geldi. İskilipli Atıf Hoca’yı hedef alıp Çorum Belediyesi’ne iftiraların atıldığı haber, Binevler’deki Valide Cami yanında bulunan arsayla ilgili yapılan imar düzenlemesi çarpıtılarak servis edildi.

Yapılan habere ilk tepki Üçtutlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Bölükbaş ve mahalle sakinlerinden geldi.

Valide Sultan Camisi’nin yanındaki alanın park olmadığını açıklayan Muhtar Bölükbaş, bölgenin yıllardır talebi olan market ve alışveriş alanıyla ilgili yapılan düzenlemenin kendilerini son derece memnun ettiğini vurguladı.

Mahalle sakinleri de camiye ait yeşil alanın satıldığı yönündeki iddiaya tepki gösterdi. Vatandaşlar, Çorum Belediyesi’nin cami alanını satmadığı gibi tam tersine cami alanını büyütecek bir imar çalışması yaptığına dikkat çekti.

You may also like

More in Eğitim