Yapılandırma başvuru süreleri uzatıldı. 31 Aralık 2020 olarak açıklanan tarih bir ay daha uzatıldı. Buna göre başvuru yapmak isteyen vatandaşlar 31 Ocak 2021 tarihi mesai bitimine kadar başvurularını gerçekleştirebilecek. Yapılandırma kapsamında borçların 18 taksitte ödenme imkanı sunulurken peşin ödemeye de indirim sağlanacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre, devlete olan borçların yapılandırma süreleri bir ay daha uzatıldı. Buna göre yeniden yapılandırma için son başvuru tarihi 31 Aralık 2020’den 31 Ocak 2021’e uzatılmış oldu.

HANGİ CEZALAR YAPILANDIRMA KAPSAMINDA?

Vergi cezaları, gecikme faizleri ve gecikme zamları, trafik, seçim, nüfus para cezaları, Karayolu Taşıma Kanunu’na göre kesilen para cezaları, kara yollarından usulsüz geçişler nedeniyle kesilen para cezaları gibi tüm idari para cezaları yapılandırma kapsamında olacak. Ayrıca katkı kredisi ve öğrenim kredisi borçları, ecrimisiller, haksız alınan destekleme ödemeleri, kaynak kullanımı destekleme fonu, taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı payı da yapılandırılabilecek.

You may also like

More in Eğitim