Çorum Belediyesi tarafından Çorum’da ilk kez düzenlenen Enduro Festivali için düzenlenen kortej vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Kros tutkunu motosikletçilerin yarın düzenlenecek şov tadında yarışma ve gösteri öncesi gerçekleştirdikleri kortej vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Eski çimento fabrikasından başlayan ve Kadeş Barış Meydanı’na kadar gelen motosikletçiler, meydanda toplanan vatandaşlara küçük bir şov gerçekleştirdi.

Türkiye’nin birçok şehrinden gelen 80’e yakın sporcu arasında Türkiye Enduro Şampiyonu Bayram Uysal da yer aldı. Avrupa’nın farklı yerlerinde gerçekleşen şampiyonalarda da ülkemizi temsil eden Uysal, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür ederek, “Türkiye’nin bütün yarışlarına gidiyorum. Enduro, şu an Türkiye ve tüm dünyada giderek profesyonelleşen bir spor. Bu spora Çorum’un da katkıda bulunması gerçekten mükemmel bir şey. Sabah pisti turladığımda mükemmel bir pist olduğunu gördüm. Vatandaşların da ilgisi çok güzeldi. Organizasyonda emeği olanlara çok teşekkür ederim. Onların sayesinde bu spor daha iyi yerlere gelecek.” dedi.

Çorum Amatör Kulüpler Federasyonu Başkanı Ferhat Arıcı ise sporun tüm branşlarına destek verdiklerini kaydederek, “Farklı branşlarda şehrimizde sportif faaliyetler yapılmasını destekliyoruz. Türkiye’nin birçok ilinden 80 sporcumuz çok güzel bir gösteri yaptı. Bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın ve ekibine teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Yarışmalara Çorumluları davet eden Enduro sporcusu Erdoğan Bulut ise, “Bu organizasyonu gerçekleştiren belediyemize çok teşekkür ederiz. Güzel bir katılım oldu. Yarın yarışlara saat 12.00’de herkesi bekleriz, çok güzel görüntüler oluşacaktır.” ifadelerini kullandı.

Sporcular 6 Kasım Pazar günü saat 12.00’de Çimento Fabrikası Özel Parkur Alanı’nda nefes kesen performanslar sergileyecek.

You may also like

More in Gündem