Çorum’da ormanlık alanda bulunan karaca yavrusu, Çorum Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki bakımların ardından doğal yaşam alanına gönderildi.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Çatak Milli Parkı’nda vatandaşların ağaçların arasında bulduğu yeni doğmuş karaca yavrusu, önce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine ardından da Çorum Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim edildi.

Karaca, bölgede yapılan aramada annesinin bulunamaması üzerine Çorum Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde misafir edildi. Keçi sütüyle adeta bir bebek gibi beslenen ve kısa sürede doğal yaşama bırakılacak olgunluğa erişen karaca yavrusu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Merkezde ziyarete kapalı alanda bakımını yaptıklarını kaydeden Veteriner Hekim Mehmet Gültekin, sadece sokak hayvanlarına değil tüm canlara bebek gibi baktıklarını kaydederek, “Mayıs ayında Çatak bölgesinden gelen yavru karacamızı büyüttük. Geldiğinde yaklaşık 1 buçuk aylık kadardı. Gece gündüz bir bebek gibi baktık. Şu anda doğaya salınmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim ettik. Sokak hayvanlarında olduğu gibi tüm doğada yaşayan canlılar Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne emanet ediliyor biz de bu emanetlere gözümüz gibi bakıyoruz.” dedi.

You may also like

More in Gündem