Öğrenciler, Çorum Belediyesi’nin Yaz Spor Okullarında Buluştu

Çorum’da yaz tatiline giren öğrenciler Çorum Belediyesi’nin yaz spor okullarında buluşuyor. 1217 öğrencinin katıldığı yaz spor okullarının açılış töreni yapıldı.

Çorum Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği yaz spor okullarında bu yıl da yoğun ilgi görüyor. 19 farklı branşta açılan kurslara 1217 öğrenci devam ediyor. Yaz spor okullarının başlaması nedeniyle Buharaevler Mahallesi’nde bulunan Perşembe Pazarında açılış şöleni yapıldı.  Çocukların ve ailelerin ilgi gösterdiği yaz spor okulları açılış şöleninde çocuklar için farklı etkinlikler gerçekleştirildi. Animasyon gösterisi, yüz boyama etkinliği ve yarışmaların yer aldığı törende, Çorum Belediyesi tarafından çocuklara pamuk şeker ikram edildi.

Yaz Spor Okullarının Açılış Şenliği’ne katılan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sefer Kurtaran, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer ve Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Dekanı Prof.Dr. Mehmet Kutlu yaptıkları konuşmada spora verdiği destekten dolayı Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın yaptığı konuşmada, spor alanında da tesisleşemeye büyük önem verdiklerini vurguladı. Mahallelerde, semt sahaları ve spor salonları yapıldığını belirten Aşgın “2 yeni yüzme havuzunun temeli atıldı, 4 yeni semt sahası yaptık.  Bunları önümüzdeki günlerde hizmete açacağız. Ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanımızdan iki adet tenis kortunun sözünü aldık. Yeni dünya şampiyonları ve olimpiyat şampiyonları yetiştirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından sporcular gösterisi sundu.

You may also like

More in Gündem