Belediye, şehri yol ağlarıyla örüyor

Mimar Sinan 9. Cadde’de yol açma çalışmaları hummalı bir şekilde devam ediyor. 1400 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğindeki yol tamamlandığında bölgeye ulaşım önemli oranda rahatlatacak.

Çorum Belediyesi yaptığı alt ve üst yapı çalışmalarıyla şehri yeni yola ağlarıyla örmeye devam ediyor. Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bulunduğu bölge ile Sanayi Sitesi ve Mimar Sinan Mahallesi’nin bağlantısını sağlayacak Mimar Sinan 9. Cadde’de yol açma çalışmaları devam ediyor. Aynı zamanda inşaat çalışmaları devam eden yeni diş hastanesine ulaşımı sağlayacak 1400 metre uzunluğundaki yol, ulaşımı daha rahat hale getirecek.

Yolda altyapı ve üst yapı çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiğini dile getiren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Buradaki yol çalışmamız bizim önemli projelerimizden olacak. Buradan yeni diş hastanesine bir bağlantı yolu vererek ulaşımı kolaylaştırmış olacağız. Kale Mahallesi, Gülabibey Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi aksından hastaneler bölgesine gelmek isteyen hemşehrilerimiz rahatlıkla ulaşımlarını gerçekleştirebilecekler.” dedi.

Başkan Aşgın, yol çalışmasının yanı sıra diş hastanesi önüne bir de açık otopark alanı oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

You may also like

More in Gündem