Çorum Belediyesi tarafından yapılan Mezarlıklar Müdürlüğü binasında sona yaklaşıldı. Ulu Mezarlık yanında inşa edilen Mezarlıklar Müdürlüğü binası, bünyesinde yer alacak morg, gasilhane ve taziye alanları ile önemli bir ihtiyaca cevap verecek.

Çorum Belediyesi, doğumdan ölüme her alanda Çorum halkına hizmet sunmaya devam ediyor. Vatandaşların en zor günlerinde yanında olup onlara destek olmak amacıyla daha önceden cenaze defin işlemlerini tamamen ücretsiz hale getiren Çorum Belediyesi, cenaze yakınlarına kolaylık sunmak amacıyla önemli bir eksikliği daha gideriyor. Ulu Mezarlık alt kapısının hemen yanında bulunan alana inşa edilen yeni Mezarlıklar Müdürlüğü binasında sona yaklaşıldı.

3 bin 223 m2 arsa üzerine inşa edilen yeni Mezarlıklar Müdürlüğü, 2 kattan oluşacak. Bina içerisinde 6 adet ofis oda, toplam 46 kişilik 2 adet bekleme odası, 40 kişilik taziye odası ve 14 adet morg kabini ile bay ve bayanlar için ayrı olmak üzere iki adet gasilhane bulunacak.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Mezarlıklar Müdürlüğü inşaatına incelemelerde bulunarak çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

 

You may also like

More in Gündem