Çöplü Mahallesi Muhtarı Yılmaz Kılcı, yeni açılan Prof. Dr. Arif Ersoy Caddesi’nde yolun ortasında kalan, bir vakfa ait yapının yıkılmasını istedi.

Üç mahallenin kesiştiği noktada, yolun ortasında kalan yapı yüzünden hem mahalle sakinlerinin sorun yaşadığını hem de bölgede sık sık trafik kazası yaşandığını anlatan Kılcı; buranın bir cami olmadığını, bir vakfa ait yapı olduğunu söyledi.

Kamuya zarar veren binanın bir an önce yıkılmasını talep eden Kılcı; “Yeni açılan Prof. Dr. Ersoy Caddesi’nde, mahallemizin tam ortasında kalan yapı yüzünden üç mahalle muzdarip durumdadır. Burası Diyanet’e bağlı bir cami değildir. Sadece vakfa ait bir binadır.” dedi.

Çöplü Mahallesi Muhtarı Yılmaz Kılcı, “Bu binanın yolun ortasında kalmasından dolayı belediyemiz çalışma yapamamaktadır. Bağlantı yolu dar olduğundan bölgede sürekli trafik kazası yaşanmaktadır. Çöplü, Çepni ve Kunduzhan mahallemizin yaşadığı bu sıkıntıdan kurtulması için bu binanın yıkılmasını istiyoruz. Binanın yıkılmasında hiçbir art niyetimiz yoktur. Kamuya zarar veren bir binanın kime ait olursa olsun yıkılması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

 

You may also like

More in Gündem