Çorum Belediyesi zabıta ekipleri, semt pazarlarında denetim çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ekipler, pandemi dolayısıyla maske, mesafe, hijyen ve HES  kodu sorgulama gibi denetimlerinin yanı sıra fiyat etiketi denetimi de yaptı.

Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar denetimi çalışmalarına devam ediyor. Pandemi dolayısıyla tüm semt pazarlarında denetimler yapan zabıta ekipleri, pazar esnafını ve vatandaşları kurallara uymaları konusunda uyardı.

Bunun yanı sıra, fiyat etiketi kontrolü de yapan zabıta ekipleri, ürünlere fiyat etiketi koymaları konusunda pazar esnafına uyarılarda bulundu.

Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz ile birlikte denetimleri gerçekleştiren Zabıta Müdürü Burhan Şahin, maske takmayan vatandaş ve pazar esnafına uyarılarda bulunduklarını, Covid-19 ile mücadele kapsamında denetimle aralıksız devam edeceklerini vurguladı.

Burhan Şahin, “Çürük ve bozulmuş gıdaların satılıp satılmadığına dair denetimler yapmaya devam ediyoruz. Ekiplerimizle bu konuda çok hassas davranıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığını ilgilendiren her konuda denetimlerimizi aralıksız olarak sürdürmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

You may also like

More in Ekonomi