Zanaatkarlar Kooperatifi, mali genel kurulunda eklenen madde ile yönetim ve denetim kurulu seçimi de yapıldı

S.S. Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin 2020 yılı mali genel kurulu gerçekleştirildi.

Genel kurulda, gündeme eklenen seçim maddesi ile Mustafa Fındıkcı ve yönetim kurulu 4 yıllığına yeniden göreve seçilerek güven tazeledi.

Gülüm Düğün Salonu’nda yapılan genel kurula üyelerin ilgisi yoğun oldu. Yoğun katılımlı genel kurulda divan Av. Gazi Atmaca ve Salim Oral’dan oluştu.

Kooperatif Başkanı Mustafa Fındıkcı’nın açış konuşmasını yaptığı genel kurulda gündemde yer alan maddeler tek tek okunarak müzakere edildi.

2020 yılı yönetim kurulu yıllık çalışma raporu ve denetim kurulu raporu, 2020 yılı finansal tablolar ayrıntılı bir şekilde üyelere anlatılırken, ardından tüm raporlar oy birliği ile kabul edildi.

Yönetim kurulu raporlarının ibrasından sonra ise gündemde yer alan üye aidatlarının belirlenmesi, huzur haklarının görüşülmesi, ihraç edilecek üyelerle ilgili yönetim kuruluna yetki verilmesi gibi maddeler görüşülerek oybirliği ile genel kuruldan geçti.

Genel kurul gündemine eklenen seçim maddesinde ise, divana tek bir liste sunuldu. Divan heyetinin başkaca adayların çalışma yapmaları için belli bir süre ara verdiği genel kurulda divana sunulan liste oylandı.

Mustafa Fındıkcı’nın başkanlığında Halit Bölükbaş, Numan Özçetin, Yalçın Keşçi ve Alihan İdikut’tan oluşan yönetim kurulu asil listesi ile Samet Barlık, Rıdvan Tirit, Metin Ünal, Murat Boran ve Mustafa Şener’den oluşan yedek yönetim kurulu listesi oybirliği ile kabul edildi.

Denetim kuruluna Halit Bektaş, Ali Okur ve Yunus Türkoğlu (asil),Metin Özler, Hıdır Şahin ve Adil Kurt (yedek) seçildiler.

Genel kurul dilek ve temenniler bölümü ile tamamlanırken, Mustafa Fındıkcı başkanlığındaki kooperatif yönetimi 4 yıllığına daha genel kuruldan güven oyu almış oldu.

 

ZANAATKARLARIN %40’I TAMAMLANDI

S.S. Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Fındıkcı, 2020 yılı mali genel kurulunda yaptıkları faaliyetler hakkında ortaklara bilgi verdi.

2018 yılı içerisinde başlattıkları kutlu davada 3 yılı geride bıraktıklarını hatırlatan Başkan Fındıkcı, göreve başladığı günden itibaren yönetim kurulu ile birlikte tüm mesaisini üyelere kazandıracakları işyerlerine harcadıklarını anlatan Fındıkcı, amaçlarının Çorum’a Türkiye’nin en modern sanayi sitelerinden birisini kazandırmak olduğunun altını çizdi.

Bugüne kadar yapmış oldukları tahsilatlar ve kullanılan krediye bağlı olarak inşaat seviyesinin % 40’lara ulaştığını açıklayan Başkan Mustafa Fındıkcı, son zamanlarda yapılan üye kayıtları ile tahsilatların hız kazandığını ve inşaatlara ara vermeden piyasalardaki olumsuzluklara rağmen çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

Fındıkcı, üyelere kendilerine verdikleri maddi ve manevi desteklerinden dolayı yönetimi adına teşekkür etti.

Hurdacılar Sitesi’nde çalışmalarda sona gelindiğini bildiren Başkan Mustafa Fındıkcı, en kısa sürede üyelere işyerlerinin teslim edileceğini duyurdu.

Başkan Fındıkcı, “Sayın valimiz Mustafa Çiftçi’ye çok teşekkür ediyorum. Yönetim olarak kooperatifimizin işleri ile ilgili gösterdiğimiz hassasiyetin aynısını sayın valimizden de görüyoruz. Bize verdikleri destek olan kooperatifimizin tüm işlerinde kamu daireleri, gerekli desteği kooperatifimizden esirgemiyor. Sayın Valimiz yakın tarihte kooperatifimizi ziyaret ederek, şantiye sahamızda da incelemeler yapmış ve memnuniyetini ifade etmiştir” dedi.

Başkan Fındıkcı, kooperatifin tüm çalışmalarında hep yanlarında olan ve desteklerini esirgemeyen AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Ak Parti Milletvekili Oğuzhan Kaya ve Çorum’a böyle bir eserin kazandırılması noktasında her zaman desteğini gördükleri Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti. Fındıkçı ayrıca verdikleri destekten dolayı AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Ticaret ve Sanali Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal’a da teşekkür etti.

You may also like

More in Ekonomi