İlk ihalede 7.4 Milyon TL’ye alıcı bulan arsa bu defa 4 Milyon 640 Bin TL daha fazlasına satıldı.

Mülkiyeti Çorum Belediyesi’ne ait Akaryakıt ve LPG İkmal İstasyonu işaretli arsanın satış ihalesi ikinci defa gerçekleştirildi. 3 firmanın katıldığı ihalede en yüksek teklif 12 Milyon 100 Bin TL ile verildi. Daha önceden yapılan ve onaylanmayan ihalede en yüksek teklif 7 Milyon 460 Bin TL’ydi.

Mülkiyeti Çorum Belediyesi’ne ait olan Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Şehir Stadyumu arasında bulunan Akaryakıt ve LPG İkmal İstasyonu işaretli arsanın satış ihalesi ikinci kez gerçekleştirildi.

Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonu’nda Encümen huzurunda gerçekleştirilen ihalede Kaleli Petrol, Şakir Güzel ve Haydar Kartal teklif verdi. Kapalı zarf ile verilen teklifin ardından 3 firma arasında açık artırma gerçekleştirildi.  Açık artırmada en yüksek teklif 12 Milyon 100 Bin TL ile Şakir Güzel’den geldi. İhale, başkanlık makamınca onaylanması durumda tamamlanmış olacak.

Hatırlanacağı üzere daha önceden gerçekleşen ihalede akaryakıt arazisine en yüksel teklif olarak 7 Milyon 460 Bin TL verilmişti. İhalenin Başkanlık Makamı tarafından onaylanmayarak tekrarlanması üzerine Belediye’ye ait arsa 4 Milyon 640 Bin TL daha fazlasına alıcı bulmuş oldu. Kazanan Çorum oldu.

You may also like

More in Ekonomi