Çorum’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı. Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin Valilikte tebrikleri kabulüyle başlayan tören, Kadeş Barış Meydanı’nda devam etti.

Cumhuriyet’in 98. yılı dolayısıyla düzenlenen kutlama etkinliklerine katılım yoğun oldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Garnizon Komutanı Albay Ferhan Işık, törene katılanların bayramını kutladı.

Vali Mustafa Çiftçi törende yaptığı konuşmada Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, binlerce şehit vererek kazandığımız zaferler neticesinde düşmana geçit verilmediğini vurguladı. Çiftçi “Aziz milletimiz, maneviyatından ve kendi asil köklerinden aldığı güç ile küllerinden yeniden doğmuş ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarih sahnesindeki yerini tekrar almıştır” dedi.

Program, halk oyunları gösterileri, Hitit Üniversitesi öğrencilerinin jimnastik gösterileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcularının okçuluk gösterisi ve belediye mehteran ekibinin konseri ile devam etti.

Kutlama etkinlikleri sırasında, çeşitli etkinliklerde dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi. Renkli görüntülerin yaşandığı Cumhuriyet Bayramı Kutlama töreni kortej geçişiyle sona erdi.

You may also like

More in Gündem