Çorum Belediyesi, kentin tarihi dokusunu yeniden oluşturmak için önemli bir projeyi hayata geçirdi. Çorum Belediyesi’nin kültür yolu projesi kapsamında yer alan, “Saat Kulesi Cephe Sağlıklaştırma” projesinde çalışmalar tamamlandı. Çorum Belediyesi’nin yaptığı çalışma ile Saat Kulesine cephesi bulunan dükkanlar tarihi görünüme kavuştu.

Çorum Belediyesi yaptığı çalışmalarla şehrin kültür ve tarihi dokusuna önemli katkılar sağlıyor.

Çorum’un tarihi ve kültürel değerlerini koruma noktasında büyük bir hassasiyetle çalışan Çorum Belediyesi, Kültür Yolu projesinin bir adımını daha tamamladı. Kültür Yolu projesi kapsamında, saat kulesi çevresindeki dükkânlarda cephe sağlıklaştırması yapan Çorum Belediyesi, tarihi dokuyu yeniden canlandırdı.

İŞYERLERİ TARİHİ BİR GÖRÜNÜM KAZANDI

Belediye binası yanında dönercilerin bulunduğu bölgedeki dükkânların çatı ve cephelerinde yapılan iyileştirmenin ardından, ayakkabıcılar arastası bölgesinde bulunan ve saat kulesine cepheli dükkanlarında cephe sağlıklaştırması yapıldı. Çatı düzenlemesi, dış cephe ve ahşap doğramaları ile işyerleri tarihi bir görünüm kazandı.

ÇORUM BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR ETTİLER

Çorum Belediyesi’nin tarihi ve kültürel alanda yaptığı çalışmalar vatandaşların da beğenisini topladı. Cephe sağlıklaştırması yapılan işyeri sahipleri, dükkanlarının yeni görünümünden memnun olduklarını belirterek Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti.

TARİHİ MEYDAN PROJESİ ADIM ADIM HAYATA GEÇİYOR

Tarihi meydan projesi kapsamında ayrıca Dikiciler Arastası ve Velipaşa Hanı’nda restorasyon çalışmaları devam ediyor. Proje tamamlandığında Ulucami, Saat Kulesi, Dikiciler Arastası, Velipaşa Hanı gibi tarihi yapılar gün yüzüne çıkmış olacak.

You may also like

More in Gündem