Çorum’da 5 Temmuz’da başlayan TÜGVA yaz okulu yoğun ilgi görüyor.  Yaz okunda gençler Kur’an-ı Kerim ve dini konularda eğitim alıyor. 

Türkiye Gençlik Vakfı’nın yaz okulu başladı. Yaz okunda gençler Kur’an-ı Kerim eğitiminin yanı sıra okçuluk, yüzme, binicilik, futbol, voleybol, basketbol gibi sportif aktivitelere katılıyor.

TÜGVA Çorum İl temsilcisi Enes Kayabaşı yaptığı açıklamada “Gençlerimizin manevi dünyaları gelişirken, sportif faaliyetler ile de beden sağlıklarına katkıda bulunuluyor. Gençlerimizin istifade edebilecekleri her alanda varız ve bu sene ortaokullu kardeşlerimizle unutulmaz bir yaz geçirmeyi hedefliyoruz. Spor dersleri ile bedensel gelişim, teorik derslerle bilişsel gelişim, dini derslerle değerler eğitimi kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

10-15 yaş grubu ortaokul öğrencilerinin kayıt olabileceği program için başvurular devam ettiğini belirten Kayabaşı “6 Hafta sürecek olan eğlencenin ve bilginin adresi olan yaz okulu programına tüm ortaokullu kardeşlerimizi davet ediyoruz” dedi.

You may also like

More in Eğitim